MŮŽETE SI VYPŮJČIT

Půjčování e-knih v knihovnách

A DALŠÍ TISÍCE E-KNIH VE SVÉ KNIHOVNĚ.

JAK NA TO?

 

 

 
 
 

 

Sníh

Neal Stephenson

Talpress, 2007 (dotisk)

 

Vize postmoderní společnosti ohrožované zcela současnými riziky, přímo ďábelské tempo rozvíjení děje a lehce černý humor – to jsou důvody, proč se tento cyberpunkový román stal kultovním světovým bestsellerem.

 

KF8+Mobi (pro Kindle): stáhnout ukázku (0,5 MB)

EPUB: stáhnout ukázku (0,3 MB)

Další možnosti: koupit papírovou knihu (214 Kč)

 

ÍRÁN: Touha po Bohu

Todd Nettleton

Stefanos, 2012

 

Sedm příběhů íránských muslimů, kteří nalezli skutečnou svobodu.

 

V současné době je k dispozici pouze elektronická verze. Český překlad knihy v tištěné podobě nikdy nevyšel, ani se neplánuje.

 

KF8+Mobi (pro Kindle): stáhnout ukázku (0,2 MB) • koupit plnou verzi (Mobi+EPUB, 39 Kč)

EPUB: stáhnout ukázku (0,8 MB) • koupit plnou verzi (Mobi+EPUB, 39 Kč)

 

V Božím podzemí

Richard Wurmbrand

Stefanos, 1997 (2. vydání 2014)

 

Dramatický příběh evangelického pastora uprostřed hororu komunistického vězení.

 

Aktuální verze e-knihy odpovídá 2. papírovému vydání, které vychází na přelomu března a dubna 2014.

 

KF8+Mobi (pro Kindle): stáhnout ukázku (0,5 MB) • koupit plnou verzi (Mobi+EPUB, 64 Kč)

EPUB: stáhnout ukázku (0,9 MB) • koupit plnou verzi (Mobi+EPUB, 64 Kč)

 

30 Days of Prayer for the Muslim World

30 Days International, 2012

 

This call to prayer for Muslims originally came during a meeting of several Christian leaders in the Middle East in 1992. Believers involved in an international movement sensed God’s desire to call Christians to pray for the Muslim world. A prayer movement was planned to coincide with the Islamic month of Ramadan, which follows a lunar calendar (in 2012 this is from July 20th through August 18th). It was intended that “30 Days” should be during the month of Ramadan for two main reasons: (1) as a means for Christians to identify themselves with Muslims during a fixed period of the year and (2) to call upon God’s sovereign intervention in the lives of Muslims during a time of the year when they are acutely religious. Please note that praying during the month of Ramadan does not mean we conform ourselves to the Muslim practices of fasting and prayer. As believers in Jesus, we differ with Islamic ideas, theology, and practice in several areas. However, the “30 Days” movement emphasizes God’s love for Muslims. We encourage all believers in the Messiah to cultivate a spirit of humility, love, respect, and service toward Muslims.

 

KF8+Mobi (for Kindle): full version download (9.5 MB)

 

Archiv Bouřné záře 1: Cesta králů

Brandon Sanderson

Talpress, 2012

 

Svět Rošáru je pronásledován neustálými bouřemi, kterým se muselo přizpůsobit vše živé. Rostliny se před nebezpečím zatahují do puklin, zvířata se ukrývají do ulit a lidé staví svá města pouze na místech chráněných skalami. Přesto jsou i bouře požehnáním – uvolňují mystickou Záři, s jejíž pomocí je možné konat zázraky… nebo činy nejčistšího zla.

Když záhadný Vrah v bílém usmrtí aletského krále Gavilara, spouští sled událostí, jež změní celý svět, odhalí tajemství, která byla skryta přes 4000 let, a zamíchá s osudy všech živých i dávno mrtvých.

 

První kniha plánovaného desetidílného cyklu je dalším důkazem vypravěčského umění Brandona Sandersona. Ten je velmi originálním tvůrcem, který do klasických schémat vždy přináší něco nového, neotřelé způsoby fungování magie a především hluboce lidské osudy.

 

Propracované pozadí titulu Cesta králů, strhující akce a velká tajemství se prolínají s lidskými osudy v třaskavé směsi, nad kterou vám můžeme zaručit jen jedno: přes svůj velký rozsah vám kniha nevydrží dlouho.

 

Autor zde naplno potvrzuje svou suverenitu rodilého vypravěče a opět dokazuje, že i dnes je možné stvořit svěží a podivuhodný svět i zápletky. Ne nadarmo se Cesta králů dostala do užší nominace na fantasy titul roku podle amerického časopisu Locus.

 

KF8+Mobi (pro Kindle): stáhnout ukázku (3,5 MB) • koupit plnou verzi (Mobi+EPUB, 409 Kč)

EPUB: stáhnout ukázku (2,7 MB) • koupit plnou verzi (Mobi+EPUB, 409 Kč)

Další možnosti: koupit papírovou knihu (454 Kč)

 

Dvanáct kázání

Pavel Rejchrt

Stefanos, 1999

 

Sbírka kázání českého malíře, básníka a literáta z posledních deseti let, ve kterých se autor zamýšlí nad duchovní situací současného křesťanstva a společnosti.

 

KF8+Mobi (pro Kindle): stáhnout ukázku (0,3 MB) • koupit plnou verzi (Mobi+EPUB, 49 Kč)

EPUB: stáhnout ukázku (1,1 MB) • koupit plnou verzi (Mobi+EPUB, 49 Kč)

Další možnosti: koupit papírovou knihu (147 Kč)

 

Smilujse

Jaida Jones & Danielle Bennett

Talpress, 2011

 

Volstov a Ke-Han spolu vedou už víc než sto let válku. Volstov však má jednu obrovskou výhodu – dračí sbor, nesourodou bandu mladých mužů, kteří nikam jinam nezapadnou, ale kteří se zalíbili drakům. Volstovští draci jsou výtvorem lidských rukou, avšak pohání je magie. Jejich noční nálety zřejmě pomáhají vleklou válku vyhrát a konečné vítězství se blíží. Jenomže Ke-Hanové nezahálejí a volstovští mágové začnou najednou hromadně podléhat jakési neznámé nemoci a draci se chovají podivně. Co přesně způsobilo tuto změnu ve válce? A lze ještě Volstov zachránit před konečnou porážkou? Hlavní hrdinové – markrabě-mág, jeho učedník, letec dračího sboru a student z Verzity – budou muset spojit síly, aby jejich milovaná vlast neskončila v rukou ke-hanských nepřátel.

 

KF8+Mobi (pro Kindle): stáhnout ukázku (0,6 MB) • koupit plnou verzi (Mobi+EPUB, 199 Kč)

EPUB: stáhnout ukázku (1,0 MB) • koupit plnou verzi (Mobi+EPUB, 199 Kč)

Další možnosti: koupit papírovou knihu (265 Kč)

 

Pravidla války

Iain Gale

Talpress, 2012

 

Jack Steel je znovu vržen do víru bojů války o dědictví španělské a pod velením vévody z Marlborough vede své granátníky do jedné z nejvýznamnějších bitev této války, bitvy o Ramillies. Po vítězství se spojenecká vojska přesouvají směrem ke kanálu La Manche, aby s pomocí britské flotily dobyla strategický přístav Ostende, který je téměř nedobytnou pevností a sídlem francouzské posádky a slavného piráta René Duguay-Trouina. Generální štáb tedy vybírá Jacka Steela, aby se zhostil tajné a velmi nebezpečné mise a pokusil se pevnost zpřístupnit spojeneckým vojskům zevnitř. Román barvitě a autenticky popisuje jak bitevní vřavu, strategii a dobývání a odstřelování pevnosti, tak vojenské zázemí a rovněž zcela odlišný svět pirátů, kteří byli postrachem své doby.

 

KF8+Mobi (pro Kindle): stáhnout ukázku (0,8 MB) • koupit plnou verzi (Mobi+EPUB, 129 Kč)

EPUB: stáhnout ukázku (4,0 MB) • koupit plnou verzi (Mobi+EPUB, 129 Kč)

Další možnosti: koupit papírovou knihu (209 Kč)

 

Vězeňské zdi kdyby promluvily

Richard Wurmbrand

Stefanos, 2004

 

Autorova kázání, sestavená na samovazbě, která jsou pozoruhodným a jedinečným dokumentem o hlubinách křesťanské víry uprostřed nelidského teroru a zoufalství.

 

KF8+Mobi (pro Kindle): stáhnout ukázku (0,4 MB) • koupit plnou verzi (Mobi+EPUB, 59 Kč)

EPUB: stáhnout ukázku (0,9 MB) • koupit plnou verzi (Mobi+EPUB, 59 Kč)

Další možnosti: koupit papírovou knihu (185 Kč)

 

Dospěju, až umřu

Dave Barry

Talpress, 2010

 

Jak jsme u Davea Barryho zvyklí, zabývá se i v této knize různými žhavými tématy současnosti – otázkou, čím se liší muži od žen a proč, oslavou otcovství („V příštích pěti letech strávíte celkem zhruba pětačtyřicet minut poslechem písní, které se vám líbí, a zhruba 127 000 hodin poslechem písní, které se zabývají otázkami typu jak jede mašinka“), rozvojem techniky („O všech moderních přístrojích vím v podstatě jen to, jak je zapnout, a pokud přestanou fungovat, vím, jak je vypnout a pak znovu zapnout, protože pak většinou začnou znovu fungovat.“), radami pro pejskaře-začátečníky („K jiným užitečným povelům, které můžete svého psa naučit, patří ‚zůstaň‘, ‚k noze‘, ‚nestrkej tomu pánovi čumák do rozkroku‘, ‚přestaň obskakovat to křeslo‘,…“), vystrojováním svatebních obřadů a mnoha dalšími palčivými otázkami. Kdo zná Barryho humor a má ho rád, ten by si toto jeho další dílo neměl nechat ujít, a kdo ho ještě nezná, má nejvyšší čas se s ním seznámit.

 

Nová konverze vytvořená za účelem zařazení do e-shopu Talpressu. EPUB je k dispozici ve dvou verzích, ADE (Sony, Nook apod.) a FBReader (PocketBook, NextPapyrus apod.)

 

KF8+Mobi (pro Kindle): stáhnout ukázku (0,4 MB) • koupit plnou verzi (Mobi+EPUB, 115 Kč)

EPUB: stáhnout ukázku pro ADE (1,1 MB) • stáhnout ukázku pro FBReader (1,1 MB) • koupit plnou verzi (Mobi+EPUB, 115 Kč)

Další možnosti: koupit papírovou knihu (139 Kč)

 

 

[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 ]