MŮŽETE SI VYPŮJČIT

Půjčování e-knih v knihovnách

A DALŠÍ TISÍCE E-KNIH VE SVÉ KNIHOVNĚ.

JAK NA TO?

 

 

 
 
 

 

Encyklopedie řádů, kongregací a řeholních společností katolické církve v českých zemích I.

Milan M. Buben

Libri, 2009

 

Dotisk 1. vydání 1. dílu rozsáhlého encyklopedického projektu, který postupně zahrne všechny církevní řády, kongregace a řeholní společnosti včetně ženských. Tento svazek je jmenovitě věnován maltézským rytířům, templářům, německým rytířům, různým křížovnickým řádům a dalším, včetně výkladu o řádech nepravých.

 

216 stran, 68 ilustrací – zatím nejsložitější e-kniha z Libri, na které jsem mohl pracovat :). Balíček za 100 Kč na stránkách Libri (viz níže) obsahuje pouze Mobi/KF8, pokud máte zájem o tiskové PDF, objednejte si verzi za 150 Kč (PDF + Mobi/KF8).

 

Mobi (pro Kindle): stáhnout ukázku (7,8 MB) • koupit plnou verzi (100 / 150 Kč)

Další možnosti: koupit papírovou knihu (250 Kč)

 

Dominikánská republika

Markéta Křížová

Libri, 2010

 

Dominikánská republika byla dlouhou dobu vstupní branou, jíž Evropané pronikali do amerického kontinentu. Španělský kolonialismus – jeho kultura, ale také dědictví otroctví černých Afričanů – se nesmazatelně podepsal na etnickém složení a životním stylu obyvatel. Hluboké stopy tu zanechaly i diktátorské režimy dvacátého století. Dominikánská republika se zdá být turistickým rájem. Ale kulisa jejích přírodních krás a magické lidové kultury nemůže zastřít přetrvávající problémy, které vysvětlíme jen studiem starší a novější historie této země.

 

Již čtvrtá e-kniha z edice Stručná historie států. Papírová verze je v současné době rozebraná, což činí novou konverzi pro majitele Kindle ještě zajímavější :).

 

Mobi (pro Kindle): stáhnout ukázku (0,2 MB) • koupit plnou verzi (80 / 120 Kč)

Další možnosti: koupit papírovou knihu (190 Kč)

 

Irák

Martina Ponížilová

Libri, 2011

 

V Iráku, dnes obývaném hlavně muslimskými Araby (ale i Kurdy ad.), již od 4. tisíciletí před n. l. kvetla sumerská civilizace a poté velké říše (Babylónie a Asýrie). Po příchodu Arabů v 7. století se Bagdád stal významným obchodním a kulturním centrem muslimského světa. V 16.–20. století tu vládla Osmanská říše, po 1. světové válce Britové. Roku 1932 vzniklo nezávislé Irácké království, ale vojenský převrat (1958) tu nastolil republiku, jejímž prezidentem se později stal Saddám Husajn. Ten zemi zavedl do válek s Íránem i mezinárodní koalicí v čele s USA po irácké anexi Kuvajtu. V následné válce (2003) USA se spojenci svrhli Husajna a snaží se zemi stabilizovat.

 

Další pokračování edice Stručná historie států. Elektronická kniha byla připravována souběžně se svým papírovým protějškem.

 

Mobi (pro Kindle): stáhnout ukázku (0,4 MB) • koupit plnou verzi (80 / 120 Kč)

Další možnosti: koupit papírovou knihu (190 Kč)

 

Bojovala jsem za Alláha

Johanna al-Sainová a Ernst Schrupp

A-ALEF, 2002

 

Johanna vyrostla v běžné německé rodině, ovlivněné křesťanstvím. Hledala vnitřní pokoj, a protože ho nemohla najít ve své církvi, obrátila se k islámu. K zármutku svých rodičů se připojila k muslimské komunitě a stala se z ní horlivá, aktivní konvertitka. Johanna si vzala velmi přísného muslima. Spojovala je láska i oddanost Alláhovi. Později přišly na svět dvě děti. Postupem doby se Johanna ocitá v těžké životní krizi, která vyústí v obrácení k Ježíši Kristu. Prožije osvobození a pokoj. Napínavý příběh, jak ho napsal sám život.

 

„Remake“ starší e-knihy (2010), doplněný obsah (HTML i NCX), přečíslované poznámky přesunuté na konec knihy, mírné korektury a úpravy formátování. E-kniha vznikla se svolením dnes již neexistujícího nakladatele, nicméně z důvodu nedostupnosti jakýchkoli podkladů v elektronické podobě byly při přípravě použity tradiční pirátské postupy (scanner atd. :).

 

Mobi (pro Kindle): stáhnout plnou verzi (0,5 MB)

 

Madeira

Jan Klíma

Libri, 2011

 

Ačkoli Madeirské souostroví tvoří politickou i kulturní součást Portugalska, jeho vývoj historii „mateřské země“ nekopíroval. Atlantský oceán přinášel ostrovanům mnoho nebezpečí, ale také mnoho podnětů z Evropy, Afriky i Ameriky; otevřený prostor formoval i otevřenou madeirskou povahu. Po staletích bojů o pouhé přežití se obyvatelé Madeiry a Porto Santa relativně nedávno dočkali prosperity a rozsáhlé politické autonomie. Stále častější čeští návštěvníci pochopí mnohem lépe cenu přírodního ráje i duši pohostinné společnosti, seznámí-li se s dějinami jedné z nejpřitažlivějších soudobých turistických destinací.

 

Nejnovější přírůstek z edice Stručná historie států, tištěná kniha vyšla v květnu 2011.

 

Mobi (pro Kindle): stáhnout ukázku (0,3 MB) • koupit plnou verzi (60 / 90 Kč)

Další možnosti: koupit papírovou knihu (150 Kč) • koupit PDF (60 Kč bez možnosti tisku, 90 Kč pro tisk)

 

Mrtvý bod

Robert Liparulo

Talpress, 2011

 

Supermoderní technika se setkává s vysokými sázkami v napínavém thrilleru. Outis Enterprises nehledí při výcviku své soukromé armády na výdaje. Zakladatel Brendan Page, bývalý operativec Speciálních jednotek, vytvořil špičkovou simulační technologii, která zasazuje rekruty doprostřed realistického válečného cvičení. S použitím technologie videoher způsobí, že krev je zdánlivě modrá a ženy a děti vypadají jako bojovníci. Tak přetváří vojáky v amorální stroje na zabíjení. Jen jeden člověk ví, že Brendan Page není jen brilantní vynálezce a podnikatel, jak ho ukazují média. Tím člověkem je John Hutchinson - a ten je posedlý snahou odhalit Pageovy plány a znemožnit jejich uskutečnění - i když mu to vážně komplikuje vlastní život.

 

E-kniha je kromě e-shopu Talpressu k dispozici také na portálu eReading. EPUB i Mobi verze prodávané na obou zmíněných webech jsou zcela identické (a bez DRM).

 

Mobi (pro Kindle): stáhnout ukázku (0,3 MB) • koupit plnou verzi (Mobi+EPUB, 130 Kč)

EPUB: stáhnout ukázku (0,8 MB) • koupit plnou verzi (Mobi+EPUB, 130 Kč)

Další možnosti: koupit papírovou knihu (209 Kč)

 

Muž cti

Iain Gale

Talpress, 2011

 

„Tažení, které vyvrcholilo bitvou u Blenheimu, bylo jedním z největších vojenských činů v britské vojenské historii. Vévoda z Marlborough ho podnikl zcela z vlastní iniciativy a na cestě z Flander do Bavorska urazil s armádou dvě stě padesát mil. Byla to úžasná tour de force a skvělá ukázka tehdejšího logistického plánování, zvlášť vzhledem k mezinárodní povaze jeho vojska. Tvořilo ho pětašedesát batalionů pěchoty a sto šedesát eskadron jezdectva, z nichž jen čtrnáct batalionů a devatenáct eskadron bylo britských. Blenheim neznamenal konec bojů v Evropě, a dokonce ani ,začátek konce‘, abych parafrázoval Marlboroughova vynikajícího životopisce. Bylo to však opravdu slavné vítězství.“  – Iain Gale

 

Elektronická verze vychází necelé tři měsíce po vydání papírové knihy. Bylo by fajn, kdyby se to v našich končinách stalo zvykem, neřkuli aby elektronické a papírové verze knihy byly k dispozici současně.

 

Mobi (pro Kindle): stáhnout ukázku (0,5 MB) • koupit plnou verzi (Mobi+EPUB, 126 Kč)

EPUB: stáhnout ukázku (1,0 MB) • koupit plnou verzi (Mobi+EPUB, 126 Kč)

Další možnosti: koupit papírovou knihu (202 Kč)

 

MISTBORN 3: Hrdina věků

Brandon Sanderson

Talpress, 2010

 

U Pramene Povýšení Vin nechtěně osvobodila neznámou negativní sílu, která v něm byla uvězněná tisíc let. Podobně jako se Kelsier kdysi postavil neporazitelnému nepříteli v podobě Pána Vládce, učí se teď Vin s Elendem bojovat proti abstraktní všudypřítomné ničivé moci Zmaru. Teď už bojují ne za sebe a za své vlastní přežití, ale za osud celého života na zemi. Mlhy setrvávají dlouho za dne a zabíjejí lidi. Popelečné hory chrlí kvanta popela, který dusí oblohu a hubí úrodu, na níž závisí přežití lidí. Zmar hodlá Zemi postupně zničit a Vin s Elendem a s přáteli bojují s časem, aby našli prostředek, jak ho porazit. Všechno, co zůstalo v předchozích dílech nevysvětlené, najednou začíná zapadat do souvislostí a dostává smysl…

 

Závěrečný díl trilogie. Plná verze je opět k dispozici v e-shopu Talpressu.

 

Mobi (pro Kindle): stáhnout ukázku (1,0 MB) • koupit plnou verzi (Mobi+EPUB, 200 Kč)

EPUB: stáhnout ukázku (1,2 MB) • koupit plnou verzi (Mobi+EPUB, 200 Kč)

Další možnosti: koupit papírovou knihu (321 Kč)

 

MISTBORN 2: Pramen Povýšení

Brandon Sanderson

Talpress, 2009

 

Nemožné se stalo skutečností. Pán Vládce, všemi považovaný za božské ztělesnění, který celé tisíciletí brutálně utiskoval celý svět, byl svržen. Brzy se však ukázalo, že opojení svobodou a pádem totality nebude mít dlouhé trvání. Finální říše se rozpadla. Panovníci všech dominancií usilují o svržení nové vlády a dobytí hlavního města Luthadelu. Tam docházejí potraviny, bují kriminalita a neustálé pokusy připravit krále o život, a za hradbami se shromažďují vojska nejen vládců okolních domimancií, ale i vražedného kolossu, který zůstal jako obrovská ničím neregulovaná ničivá síla po Pánu Vládci… Na Vin a jejích přátelích teď je, aby nejen zachránili Luthadel, ale také aby objevili, co je vlastně Bezednost a jak ji navždy porazit, aby nezničila svět.

 

Druhý díl z připravované trilogie. Plnou verzi si je opět možné zakoupit v e-shopu Talpressu.

 

Mobi (pro Kindle): stáhnout ukázku (1,0 MB) • koupit plnou verzi (Mobi+EPUB, 192 Kč)

EPUB: stáhnout ukázku (1,2 MB) • koupit plnou verzi (Mobi+EPUB, 192 Kč)

Další možnosti: koupit papírovou knihu (307 Kč)

 

MISTBORN 1: Finální říše

Brandon Sanderson

Talpress, 2008

 

Už přes tisíc let padá z oblohy popel a nekvetou květiny. Už přes tisíc let žijí skaati v nelidských podmínkách a v trvalém strachu pod krutou absolutní vládou nesmrtelného Lorda Vládce. Nadějí na únik z tohoto pekla se stává až Kelsier, který v sobě objeví schopnost allomancie, příslušející pouze mistbornům, schopnost „spalovat“ kovy a získávat tím krátkodobě mimořádné schopnosti – sílu, předvídavost, možnost ovlivňovat druhé. Obklopen elitou podsvětí chystá útok proti Lordu Vládci. Ten by však nebyl uskutečnitelný, kdyby se Kelsier náhodou nesetkal s dívkou jménem Vin, sirotkem z ulice, zvyklým nečekat od lidí nic než zradu. Odhalí u ní také mimořádné schopnosti mistbornů a naučí ji využívat je. Prostřednictvím Vin infiltruje okolí Lorda Vládce. Kelsierův plán se ovšem začíná vyvíjet nečekaným směrem a míří k tragickému vyústění… Příběh je plný napětí, intrik, překážek, nečekaných zvratů i vtipu.

 

První díl z připravované trilogie. E-knihy ze série MISTBORN není možné vyhrát ve standardní soutěži, ale lze je získat za aktivní účast na jejich testování. Plnou verzi si je možné zakoupit v e-shopu Talpressu.

 

Mobi (pro Kindle): stáhnout ukázku (0,9 MB) • koupit plnou verzi (Mobi+EPUB, 174 Kč)

EPUB: stáhnout ukázku (1,4 MB) • koupit plnou verzi (Mobi+EPUB, 174 Kč)

Další možnosti: koupit papírovou knihu (279 Kč)

 

 

[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 ]